Kurumumuzca hazırlanmış olan Veri Sorumluları Sicil Bilgi Sistemi Aydınlatma Metnine bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Tamam

İran Tarım Seferberliği Bakanlığı Talepleri Hakkında - ( 24 Temmuz 2020)

Tahran Ticaret Müşavirliğimiz tarafından iletilen yazıda, İran Tarım Seferberliği Bakanlığı ile gerçekleştirilen toplantıda; bitki sağlığı ve güvenliği, geleneksel tıp, organik ürünler ve bitkisel ilaç alanında iki ülke arasında teknik anlaşma imzalanmak istendiği, İran’ın ihraç ürünleri olan safran, mantar, hurma, kuru üzüm, lavanta, gül, kekik, nar, çamfıstığı kabuğu vb. diğer bazı bitki ve bitkisel ürünler için ülkemizdeki ilgili kurumlarla işbirliği ve ortak markalaşma çabalarına girilmek istendiği iletilmiştir. Ayrıca, nar çekirdeğinin yağını almak için ülkemizde teknolojisi bulunan bir şirketle İran’da ortak yatırım yapılmasının arzu edildiği aktarılmıştır. Ek olarak, meyve-sebze kurutma, kuruyemiş dezenfektanı, paketleme, ambalajlama ve otomatik hasat makinelerine İran’da ihtiyaç duyulduğu ve söz konusu makineleri Türkiye’de üreten veya satan firmalarla tanışmak istediklerini belirtmişlerdir.

Detaylı Bilgi için:
M.Hasan Ebrahimi-Zist Atisazan Sabz
zas_green@hotmail
0
098 912 803 30 50
Firmalarımızın, İran tarafı ile irtibata geçmeden önce Tahran Ticaret Müşavirliğimizin web sitesini (https://ticaret.gov.tr/yurrdisi-teskilati/guney-asya/iran/raporlar)ziyaret etmeleri istenmiştir.


Diğer Haberler