Kurumumuzca hazırlanmış olan Veri Sorumluları Sicil Bilgi Sistemi Aydınlatma Metnine bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Tamam

ÇTSO Fuar Merkezi11. Çorum Kitap Kültür Günleri Açılışı - ( 24 Kasım 2023)

Çorum TSO Fuar Merkezi’mizde Çorum Kitap Kültür Günleri kapsamında Çorum Belediyemizin 11. sini düzenlediği “Herkes Okusun diye 80 Yayınevi 80 Yazarın” katılacağı etkinliğine Vali Yardımcımız, Çorum TSO Başkanımız Çetin Başaranhıncal, Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, Daire Müdürleri, ÇTSO Yönetim Kurulu Üyeleri ve misafirlerin katılımıyla açılış kurdelesini kestikten sonra stantları gezdildi.


Öğrencilere kitap kuponu hediye edilecek

Bölgenin en büyük kitap fuarlarından birine ev sahipliği yapacak alanda Çorum Belediyesi bu yıl da kitap fuarını ziyaret eden öğrencilere kitap kuponu hediye edecek. Fuarı gezen öğrenciler Çorum Belediyesi’nin verdiği hediye kitap çekleri ile alışveriş yapabilecekler. 20 bin öğrenciye 50 TL’lik olmak üzere toplam 1 milyon TL değerinde kitap kuponu hediye ediliyor. 

“Devlet arşivlerine giren ve bu güne kadar hiçbir yerde yayınlanmayan Çorum’a dair 50 fotoğrafların yer alacağı “Cumhuriyetimizin ilk yıllarında Çorum” konulu fotoğraf sergisinin açılışını gerçekleştirdik. 


Bizim medeniyetimizi tarif edenler 8. yüzyıldan 15. yüzyıla kadar olan kısmı bazı tarihçilerimiz, bilim insanlarımız kitap medeniyetinin yüzyılı olarak ifade ederler. Bizim medeniyetimizin başlangıcında kılıç vardır, ama o medeniyeti yükselten ise kitap olmuştur. Kitap okumayanlar meydan okuyamazlar. Medeniyetimizle, tarihimizle gurur duyuyoruz. Biz ilk emri oku olan, ilime, bilime önemini sünnetle, Kur'an ile sabit olan yüce bir milletiz. Kitap okumak hayatı okumaktır. Kitap okumak geleceği okumaktır. Kitap okumak geçmişi okumaktır. Biz medeniyetimizi yeniden ihya edeceksek kitaplara döneceğiz ve tarihteki o şanlı, köklü medeniyetimizi ihya edeceğiz. Eğer yeni bir dünya inşa edeceksek, hakkın, adaletin egemen olduğu, hiç kimseye zulmün olmadığı bir dünya kuracaksak gelecek vizyonumuzda bunun kitapsız olması mümkün değildir. Düşünceye, bilime, kitaba artan önemi de vereceğiz.

Diğer Haberler