Kurumumuzca hazırlanmış olan Veri Sorumluları Sicil Bilgi Sistemi Aydınlatma Metnine bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Tamam

TOBB Çorum İl Kadın Girişimciler İcra Kurulu ve Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi, Başkan ve Başkan Yardımcılarını Seçti - ( 31 Ekim 2023)

TOBB koordinasyonunda, girişimciliğin geliştirilmesi ve sürdürülebilirliğinin sağlanması amacıyla Türkiye genelinde Odalar ve Borsalar bünyesinde faaliyetlerini yürüten, Türkiye’nin en büyük girişimci ağı TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu ile TOBB İl Genç Girişimciler Kurulları İcra Komitesi seçimleri Bugün Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Hizmet Binasında gerçekleştirildi.

 

Başkan ve Yardımcıları seçimlerinin ardından ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal, Kadın ve Genç girişimciler kuruluna yeni görevlerinde başarılar dileyerek girişimci kurullarının aktif bir şekilde çalışmalarını önemsediklerini her alanda destek verdiklerini ifade etti.

 

ÇTSO Başkanı Çetin Başaranhıncal, “Kadın ve Genç girişimciliğin önemine değinerek, “TOBB Çorum İl Kadın ve Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkan, Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyeliklerine seçilen arkadaşlarımı gönülden kutluyorum. Kurullarımızdan, Çorum’daki kadın ve genç girişimci sayısının artması yönünde çalışmalar ve kente değer katacak sosyal sorumluluk projelerine imza atmalarını bekliyoruz. Görüş ve önerilerinizle icra komitesine üst düzey katkı sunacağınıza yürekten inanıyorum. Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Bölgemizin en önemli Ticaret ve Sanayi Odası, Çorum’umuzun en etkin ve güçlü kurumlarından biridir. Sizler de artık TOBB ve ÇTSO’nın bir ferdisiniz. Bunu her ortamda çalışmalarınızla, sorumluluklarınızla hissettireceksiniz. Şehrimizde gençlerin girişimcilik ekosistemine yönelik en önemli işleri yapan kuruluş ÇTSO ve onun bünyesindeki Genç Girişimciler kuruludur. İcra Komitemizin liyakatli arkadaşlarımızdan oluştuğunu biliyorum. Bu nedenle İl Kadın Girişimciler Kurulu’na ve Genç Girişimciler Kurulu'na büyük görevler düşüyor. Onlar üretken olup projeler geliştirecek ki geleceğimizin potansiyel iş insanları gençler ve kadınlar istihdam edilebilsin. Bizler ÇTSO Yönetimi olarak daima genç girişimciler kurulumuzun yanında olacak, Odamızın tüm imkanlarını çalışmalarının daha verimli, etkili sonuçlar vermesi adına seferber edeceğiz. Bugün gerçekleştirilen seçimlerle göreve gelen kıymetli kadın ve genç girişimcilerimizi tebrik eder, çalışmalarında başarılar dilerim. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da her zaman sizlerin yanınızdayız.” dedi.

 

TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanlığına Zeynep Çenesiz Yarımca, Başkan Yardımcılıklarına Gönül Özdilli ve Gülden Arzoğlu, Yönetim Kurulu Üyeliklerine ise; Aslı Kerman, Didem Tokgöz, Melisa Gürlek Özer, Mine Aydemir, Özlem Özdemir, Rana Çiçek, Sevgi Tığlı, Şule Bilge, Zeynep Mertek, Huriye Durak, Rumeyse Nur Kumaş ve Filiz Penpe seçildiler.

 

TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanlığına Mehmet Fatih Altan ve Yönetim Kurulu Üyeliklerine ise; Haydar Can Sarıaslan, Kaan Özbayram, Mehmet Taha Müftüoğlu, Ozan Gazel, Sefa Sezikli, Sinan Çakır, Türker Tokgöz, Mehmet Yürüyen, Bilal Coşkun, Emrullah Ülkücü, Cumhur Benli, Ömer Faruk Erbaş, Behsat Uyanıker, Ömer Can Koca seçildiler.

 

ÇTSO İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanlığına tekrar seçilen Zeynep Çenesiz Yarımca, Kendine gösterilen güvene layık olmak için elinden gelen çalışmayı göstereceğini belirterek, “Kurulumuz, topluma faydalı olabilmek için emek harcayan insanların bir araya geldiği bir çatı sivil toplum örgütü. Topluma bir şeyler verebilmek için bir aradayız. Burada birbirimize destek olabilmemiz çok önemli. Öznemiz kadın ama hitap ettiğimiz kesim çocuğundan yaşlısına, kadınından erkeğine tüm toplumu kapsayacak. Herkesin fikrine açığız. Enerjilerimizi güzel bir şekilde yoğurursak, Odamız Yönetim Kurulu Başkanımız Çetin Başaranhıncal ve Yönetim Kurulu Üyelerinin de desteğiyle Çorum adına yeni dönemde de iyi şeyler yapacağımıza inanıyorum. Gerek teknik, ekonomik ve sosyal projeler adına Odamız ile birlikte hareket edeceğiz. Aktif olma ve sonuç alma adına yola çıktık ve başaracağımıza eminiz. Ben değil biz ilkesi kendimize rehber edindik. Yönetim Kurulu Başkanım Sayın Çetin Başaranhıncal’a şahsım ve üyelerimize vermiş oldukları destek için sonsuz teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

 

ÇTSO İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanlığına seçilen Mehmet Fatih Altan ise, “Yeni kurul üyelerimizle birlikte yeni fikirler ve projeler üreterek sürdürülebilir projeler ortaya koyacağımıza inanıyorum. İki kurulun birlikte hareket edebileceği bir yapı kurmak istiyoruz. Kurul üyemiz olmasa bile amaca hizmet edecek her kişiye kapımız açık. Temel amacımız, girişimciliği özendirmek. Bizim en büyük avantajımız, Çorum TSO Yönetim Kurulu Başkanımız Çetin Başaranhıncal’ın her zaman yanımızda olması olacak. Gerek TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nun gerekse Oda Başkanımız Sayın Çetin Başaranhıncal’ın kurulları çok desteklediğini biliyoruz. Yeter ki bizler doğru proje üretelim ve ne istediğimizi bilelim. İnşallah yeni dönemde bayrağı daha yukarılara taşıyacağız.” dedi.


Yapılan seçimler sonrası ziyarette İl Yönetim Kurulu Üyeleri Nilüfer Akın ve Doğan Keskin ile Genel Sekreter Murat Zeybel eşlik etti.Diğer Haberler