Kurumumuzca hazırlanmış olan Veri Sorumluları Sicil Bilgi Sistemi Aydınlatma Metnine bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Tamam

PERNAS İŞBİRLİĞİ İMKANLARI - ( 29 Eylül 2023)

Sayın Üyemiz,


Kuala Lumpur Ticaret Müşavirliği'nden alınan yazıya atıfla başta yiyecek, içecek ve tekstil sektörleri olmak üzere Malezya pazarına girmek isteyen Türk markaları için Malezya Maliye Bakanlığına bağlı bir şirket olan Perbadanan Nasional Berhad (Pernas) tarafından sunulan hizmetler hakkında bilgi verilmektedir. Ticaret Bakanlığının bahse konusu yazısı ektedir.


 Ticaret Bakanlığının bahse konusu yazısında;

•1969 yılında kurulan ve Malezya'nın franchise sektörünün gelişimine liderlik etme yetkisine sahip Maliye Bakanlığına bağlı bir şirkettir.

•Temel amacı franchise verenler ve franchise sahipleri için rehberlik ve özel programlar sağlayarak Malezya'da franchise sektörünün gelişimini sağlamaktadır.

•Franchise verenler ve franchise sahipleri arasında işbirliğine destek vermekle birlikte, halka açılma ve büyüme potansiyeli olan firmalara yatırım yaptığı, doğrudan kendisinin de Malezya'da franchise sahibi olduğu örnekler mevcuttur.

•Yatırımcı eşleştirmesine ek olarak, girişimcilere, büyümelerinin herhangi bir aşamasında franchisor olma yolunda eğitim, danışmanlık ve rehberlik sağlamakta, işlerini büyütmeleri veya kurmaları için kredi, finansman olanakları ve öz sermaye finansmanı sağlamaktadır.

denilmekte olup Pernas bilgilendirme sunumu ekte bilgilerinize sunulur.

Saygılarımızla,


Ek: Pernas Tanıtım Sunumu_


Dosyayı indirmek için tıklayınız.


Diğer Haberler