Kurumumuzca hazırlanmış olan Veri Sorumluları Sicil Bilgi Sistemi Aydınlatma Metnine bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Tamam

VALİ DAĞLI TSO EYLÜL AYI MECLİS TOPLANTISINA KATILDI - ( 18 Eylül 2023)Çorum Ticaret ve Sanayi Odası (Çorum TSO) Eylül Ayı Meclis Toplantısı Çorum Valisi Sayın Doç. Dr. Zülkif Dağlı’nın katılımıyla gerçekleşti.

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası (Çorum TSO) Eylül ayı meclis toplantısını, Çorum Valisi Sayın Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Çorum Ticaret Borsası Başkanı Naki Özkubat, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Başaranhıncal ve Meclis Üyelerinin katılımıyla Çorum TSO hizmet binasında gerçekleştirildi. 

Çorum TSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal yapmış olduğu konuşmasında; “Valimizin meclis toplantımıza katılması bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. Sayın Valim, Ticaret Borsası Başkanım, Meclis Başkan Yardımcım, Yönetim Kurulu Üyesi Arkadaşlarım, Meclis Üyelerimiz, Eylül ayı Meclis toplantımızda sizleri şahsım ve yönetim kurulumuz adına saygı ile selamlıyorum. 

Çorum İlimiz, Anadolu’muzun önemli üretim merkezlerinden biri haline gelmiştir. Bugün Odamıza kayıtlı 5808 üyesi ile sanayi ve imalat tesislerinde 20.071 kişiye istihdam sağlayarak, ülke ekonomisinin her bir verisine önemli katkılar sunmaktadır. 

İş dünyası olarak,  daha çok yatırım yapmaya, daha çok ihracat yapmaya, daha çok istihdam yapmaya kararlıyız. Çünkü biz büyüdükçe, Ülkemiz de büyüyor.  

Son yıllarda, Ülkemizin ihracatta gösterdiği niteliksel ve niceliksel değişimin,  yansımaları Çorum İlimizde de olmuştur. Çorum, tarih boyunca zengin kültürü, tüccar geleneği ve yenilikçi ruhuyla öne çıkmış bir şehir olmuştur. Bu coğrafi konumumuzun ve potansiyelimizin farkındayız ve işbirliğiyle elde edeceğimiz sonuçları hayal edebiliyoruz. Sizler, ekonomik kalkınmanın itici gücü ve ülkemizin geleceğine şekil veren önemli aktörlersiniz.

Bugün Oda ve borsalarımız bu ülkenin gerçek itici gücüdür.  Oluşturduğu devasal ekonomik ve sosyal yapı bunu ortaya koymaktadır. Bu ülkenin daha da büyümesi, gelişmesi ve kalkınması için her birimiz gayretle çalışmaktayız. ”ifadelerini kullandı.

Vali Dağlı de ilk olarak Meclis üyelerine hitaben yaptığı konuşmasında Çorum iş dünyasının saygın temsilcileriyle bir araya gelebilmiş olmaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Meclis üyelerine hitap eden Vali Dağlı, “Çorum TSO şehrimizin ekonomik hayıtına yön veren en önemli meslek kuruluşlarımızındın birisi. ÇTSO ilimizin gelişmesinde, kalkınmasında lokomotif bir rol üstlenerek şehrimize önemli katkılar sunmaya devam etmektedir. Gerek fikirleriyle gerekse çalışmalarıyla şehrimize yön vermektedir. Sizlerde büyük gayret göstererek üretim ve tedarik zincirinin aksamaması için çok önemli hizmetler yaptınız.” ifadelerini kullandı.

Toplantı gündemde yer alan konuların müzakere edilerek karara bağlanması, dilek ve temennilerin iletilmesi ile sona erdi.

Toplantının son bölümünde ÇTSO meclis üyeleri dilek ve temennilerini Çorum Valisi Doç.Dr. Zülkif Dağlı’ya ilettiler.


Diğer Haberler