Kurumumuzca hazırlanmış olan Veri Sorumluları Sicil Bilgi Sistemi Aydınlatma Metnine bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Tamam

Eşine Az Rastlanır Bir Kahramanlık Destanı - ( 29 Ağustos 2023)

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) Meclis Başkanı Erol Karadaş ve Yönetim Kurulu Başkanı ÇetinBaşaranhıncal,  30 Ağustos ZaferBayramı’nın 101.yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Bugün, son Türk devletininkurulmasına vesile olan, 26 Ağustosta başlayıp 30 Ağustosta Büyük Taaruz’unardından Yüce Türk Milletinin mutlak zaferi ile sonuçlanan Başkomutanlık MeydanMuharebesi’nin 101. yıl dönümünü yine büyük bir coşku, gurur ve heyecanınıyaşıyoruz.

Türk tarihi, milletimizin hiçbirşart ve koşul altında ve tarihin hiçbir döneminde boyunduruk altında, tutsaklıkiçerisinde yaşamadığının, yaşayamayacağının kahramanlık destanlarıyla süslükanıtlarıyla doludur.

30 Ağustos, esaret ve hürriyetarasında bir tercihe zorlandığında Türk Milleti’nin neleri başarabileceğinin,nelerden vazgeçebileceğinin en açık ispatı olmuştur. Milletimiz, düşmanboyunduruğu altında bir gün bile kalmaktansa, ölümü öldüren bir cesaretleşehadete yürümüş, istiklal ve istikbaline sahip çıkmıştır.

Sofrasındaki yiyeceğini,ahırındaki koşumunu, üstündeki giysisini paylaşıp donattığı Ordusunun Türkmilletine hediyesi 30 Ağustos Zaferi oldu. Mustafa Kemal Paşa’nın, mazlumhalkına onur ve zafer sunan, başkomutanı olduğu orduya ; “ Zaferleri ve mazisiinsanlık tarihi ile başlayan, her gittiği yere medeniyet nurları taşıyanKahraman Türk Ordusu” diye seslenişi Türk ulusunun şükran duygularının daifadesidir. 

Bu bağlamda dönemin zorluşartları altında kazanılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile elde edilenzafer de Türk Ulusunun Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde sergilediğieşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır.

Geçmişte savaş meydanlarındakahraman milletimize boyun eğdiremeyenler bugün farklı alanlarda farklı baskıunsurları ile bu milleti boyunduruk altına almaya, tutsak etmeyeçalışmaktadırlar. Ekonomik savaşların dünyanın her noktasında kıyasıya devamettiği günümüzde, bizler, kahraman bir neslin evlatları, Atalarına vefa veminnet borcunun bilincinde bir nesil olarak üzerimizdeki yükün ve sorumluluğunfarkındalığı ile ülkemizin ve milletimizin refahı için var gücümüzle çalışıyoruzve çalışmaya devam edeceğiz.

İnanıyoruz ki; Aynı ruhu vehassasiyeti yakalayıp, muhafaza ettiğimiz sürece aşamayacağımız hiçbir engel vezorluk yoktur. Bunun içinde; tarihteki başarılarımızı ve bu başarılarınarkasındaki ruhu yeniden anlamaya ve yaşatmaya olan ihtiyacımızı gözdenkaçırmamalıyız.

Bugün üzerinde özgürceyaşayabildiğimiz, vatan dediğimiz bir toprağımız varsa, bunu Kurtuluş SavaşınınBüyük Komutanı Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarına ve canlarını verenaziz şehitlerimize borçlu olduğumuzu unutmadan o asil ruhu tekrar analizetmemiz gerekmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle BüyükZaferin yıldönümünde, Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıolmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin vemilletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden, butoprakları vatan yapmak uğruna savaşmış, can vermiş tüm şehitlerimizi vegazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyor, Türk iş dünyası adına TürkOrdusunun vatansever mensuplarının ve Aziz Milletimizin 30 Ağustos ZaferBayramını coşku ve gururla kutluyoruz.

Şehitlerimizin ruhu şad,mekânları cennet olsun.Diğer Haberler