Kurumumuzca hazırlanmış olan Veri Sorumluları Sicil Bilgi Sistemi Aydınlatma Metnine bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Tamam

Türkiye-Birleşik Arap Emirlikleri Kapsamlı Ekonomik Ortaklık Anlaşması (KEOA) Bilgilendirme Semineri hk. - ( 07 Haziran 2023)

Sayın Üyemiz,

Birliğimizden  alınan bir yazıda, T.C. Ticaret Bakanlığının bir yazısına atıfla, Türkiye Cumhuriyeti ile Birleşik Arap Emirlikleri Arasında Kapsamlı Ekonomik Ortaklık Anlaşması ve Anlaşmada Değişiklik Yapılmasına Dair Notaların Onaylanması Hakkında Kararın (Karar Sayısı: 7180) 27 Nisan 2023 Tarihli ve 32173 sayılı (1. Mükerrer) Resmî Gazete'de yayımlandığı, Türkiye tarafından Anlaşma iç onay sürecinin tamamlandığı ve Anlaşma'nın yürürlüğe girmesi için Birleşik Arap Emirlikleri(BAE) tarafının iç onay sürecini tamamlanmasının beklendiği bildirilmektedir.

Anılan yazıda, ülkemizde yerleşik firma ve sivil toplum kuruluşlarından anlaşmaya ilişkin Abu Dabi Ticaret Müşavirliğin ve Dubai Başkonsolosluğu Ticaret Ataşeliğine çok sayıda soru ulaştığının bilgisi edinildiği belirtilmektedir. Yazıda devamla, Bakanlıkça, BAE ile ticari ilişkisi olan firma ve sivil toplum kuruluşlarına yönelik olarak 23 Haziran 2023 tarihinde Türkiye-BAE Kapsamlı Ekonomik Ortaklık Anlaşması hakkında bir çevrim içi bilgilendirme seminerinin düzenlenmesinin yararlı olacağı değerlendirilmiş, çevrim içi toplantıya ilişkin toplantı saati ve bağlantısının bilahare iletileceği bildirilmektedir. Anılan toplantıya katılım göstermek isteyen firma yetkililerinin https://tinyurl.com/2z327fhk  linkinden 16 Haziran 2023 Cuma günü mesai bitimine kadar katılım başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Bilgilerinizi rica ederiz.


Diğer Haberler