Kurumumuzca hazırlanmış olan Veri Sorumluları Sicil Bilgi Sistemi Aydınlatma Metnine bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Tamam

Azerbaycan Alat Serbest Ekonomik Bölgesi Tanıtım Toplantısı hk. - ( 05 Haziran 2023)

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden Odamıza iletilen 01.06.2023 tarih ve E-34221550-720-5921sayılı yazıda; Ticaret Bakanlığından gelen yazı ilgide tutularak, 7 Haziran2023 Çarşamba günü, 10.00-12.00 saatleri arasında, Ankara Sanayi Odası'nda, Azerbaycan Alat Serbest Ekonomik Bölgesi Tanıtım Toplantısı gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

Alat Serbest Ekonomi Bölgesi, 2020 yılında Bakü'de Hazar Denizi kıyısında yer alan Alat yerleşim alanında ticaret ve lojistik merkezi olarak kurulmuştur. Toplamda 858hektar alana sahip olan bölgenin 198 hektarı kapsayan ilk bölümü 2022 yılında işletmeye geçmiştir. Bölge stratejik bir konumda bulunması nedeniyle Azerbaycan'ın petrol dışı sektörlerine yerli ve yabancı yatırım çekmeyi hedeflemektedir. Ayrıca söz konusu Bölgede faaliyet gösterecek olan yatırımcılara KDV, stopaj, kurumlar vergisi ve kişisel gelir vergisi muafiyeti, kâr transferinin serbest bırakılması gibi avantajlar sağlanacağı ifade edilmektedir.

Katılım sağlayacak olan firmaların aşağıda belirtilen internet adresinde yer alan kayıt formunun doldurması gerekmektedir.

Kayıt formu:https://www.aso.org.tr/form/alat-serbest-ekonomik-bolgesi-afaz-hakkinda-bilgilendirme-toplantisi-316

Bilginize sunarız.

Saygılarımızla,


Diğer Haberler