Haberler

23 Kasım 2018 / 24 Kasım Öğretmenler Günü

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Erol Karadaş ve Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal yayınladıkları bir mesajla 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladılar.

 

Öğretmenlerin, tarih boyunca ve dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar bilginin, çağdaşlığın, sevginin, barışın ve aydınlanmanın öncüleri olarak toplumun bütün kesimlerine yol gösteren önder ve örnek insanlar olduklarını söyleyen Karadaş ve Başaranhıncal, açıklamalarında ayrıca, şunları kaydetti:

 

“Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyetimizin kurulduğu dönemde, öğretmenlere büyük görevler düştüğü inancı ve bilinci ile “Ulusları kurtaracak olan yalnız ve ancak öğretmenlerdir.” sözüyle öğretmene verdiği önemi ve saygıyı en güzel biçimde belirtmiştir. Geleceğimizin emanetçisi gençlerimizin, vatan ve millet sevgisiyle yoğrulmuş, Cumhuriyetimizi yarınlara taşıyacak nesiller olarak yetişmesinde en büyük görev öğretmenlerimizindir. Onların verdikleri bilimsel, çağdaş, mesleki ve sosyal eğitimle; güçlü, bilgili ve gelişime açık bireyler yetişecek, geleceğe daha emin adımlarla ilerleyen bir toplum oluşturulacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi minnet ve şükranla anarken tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.”