Haberler

09 Mart 2017 / İŞ KADINLARINDAN 8 MART KUTLAMASI

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir kutlama programı düzenlendi.

Çorum TSO Meclis Salonu’nda yapılan programa TOBB Çorum Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) İcra Komitesi Başkanı Nuray Şehirtay ve kadın girişimciler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Nuray Şehirtay, kadınların sorunlarının değil başarılarının konuşulacağı 8 Mart’ta buluşmak istediklerini vurguladı.

Türkiye’nin kalkınması için kadınların ekonomi çarkına katılması gerektiğini belirterek son yıllarda kadın girişimci sayısının arttığını anlatan Nuray Şehirtay, kadın girişimcilerin de hem üreterek hem de çocuk yetiştirerek geleceği inşa ettiğini, kurul olarak kadınlara her türlü katkıyı sağlamaya çalıştıklarını söyledi.

Şehirtay’ın konuşmansının ardından Hitit Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ayhan Babaroğlu, Hitit Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Nuriye Büyükkayacı Duman, Yazar Bengüsü Özcan ve Yazar Fatma Yalçınkaya’nın katılımı ile düzenlenen söyleşiye geçildi.

Katılımın oldukça yoğun olduğu söyleşide konuşmacılar, kadınların aile, sosyal hayat ve iş dünyasında karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlarla nasıl baş edilmesi gerektiği hakkında bilgi paylaşımda bulundular.

Yaklaşık 2 saat süren etkinlik, katılımcılara plaket verilmesi ve toplu fotoğraf çekilmesi ile sona erdi.